Archiv zpráv
Šachový tábor - 8. den 24. 8. 2019
25.08.2019
 1. den – sobota 24. 8. 2019

 Nastal poslední den soutěží, kdy se ještě může nějak změnit pořadí. Pro tento den jsme vybrali hru Šipkovanou. Děti jsme rozdělily v týmech do dvojic, tak aby byl vždy starší s mladším. Každá dvojice dostala záznamový papír, do kterého měla zapisovat odpovědi na otázky. Děti běžely okruh po vyznačených fáborkách a hledaly dopis, ve kterém byly otázky zaměřené na Čtyřlístek. Vybíhaly vždy v pětiminutových intervalech. Důležitý byl celkový čas, který zaběhly, ale i správnost odpovědí. Tato soutěž už výsledným pořadím nezamíchala.

Konečné  pořadí:

 1. Bobík: 340 bodů
 2. Fifinka: 265 bodů
 3. Pinďa: 250 bodů
 4. Myšpulín: 190 bodů

Po večeři jsme ukončili šachový tábor zhodnocením šachové práce ve skupinách, vyhlášením sportovních výsledků a také jsme vyhodnotili nejlepší pokoje co se týká bodů za úklid. Všichni účastníci dostali na památku táborovou medaili. Vítězové sportovních soutěží Bobíci obdrželi speciální diplom s podpisy vedoucích.

Děti měly volný program. Nastal poslední večer, který je vždy pro všechny s delší večerkou.

 

9.den – neděle 25. 8. 2019

Po snídani následoval odjezd do svých domovů.

 

Svatava Ptáčková

7. den - pátek 23. 8. 2019
24.08.2019
 1. den – pátek 23.8.2019

  Celé odpoledne bylo krásné počasí a tak byl konečně čas zrealizovat hru jménem Čtyři disciplíny. Jak už název napovídá, skládala se ze čtyř částí – atletika, fotbal, šerm poslepu pěnovými tyčemi a přetahování lana. Týmy byly rozděleny na mladší a starší a postupně se vystřídaly na všech stanovištích a aby to bylo stoprocentně spravedlivé, všichni hráli se všemi. I když byl tentokrát program trochu náročnější, všichni ho zdárně zvládli. Z nejmladších byli nejúspěšnější Bobíci, za nimi Pinďové, Myšpulíni a nakonec Fifinky. Z nejstarších se na 1. místě umístili Myšpulíni, poté Pinďové, Fifinky a Bobíci.

Aktuální pořadí:

 1. Bobík: 320 bodů
 2. Fifinka: 255 bodů
 3. Pinďa: 235 bodů
 4. Myšpulín: 185 bodů

Svatava Ptáčková

Šachový tábor 6.den - čtvrtek 22.8.2019
23.08.2019
 1. den – čtvrtek 22. 8. 2019

  Čtvrteční den byl věnovaný celodennímu výletu.

Vstávali jsme o něco dříve, abychom mohli včas vyrazit. První se na cestu za dobrodružstvím vydala skupina s paní Ptáčkovou.

 Kačírek Pavel

Kobza Gabriel

Šlapák Petr

Svoboda Ondřej

Vlček Vojtěch

Dušánek Michal

Dekker Natalia

Vondruška Viktor

Dvořák Milan

Pávek Leoš

Fibigerová Lucie

Vošmik Jáchym

Zelba Josef

Holubář Roman

Archlebová Iva

Archlebová Eva

Cílem této skupiny byla Herní krajina Pecka na Portáškách.  K rychlejšímu přesunu na dané místo tato skupina využila lanovku na Růžovou horu a přes Růžohorky směřovala k cíli. Zpět pěšky do Pece pod Sněžkou.

Dvě zbývající skupiny se vypravily na Sněžku. Každá svým tempem a opačným směrem.

Jako druhá vyrazila skupina Tomáše Ptáčka a Kláry Horákové.

Rokoš Filip

Ret Adam

Dedek Jan

Marxová Šárka

Špriňar Michal

Pech Oliver

Voříšek Jan

Archlebová Stela

Lesák David

Levitner Matěj

Barták Adam

Jakubec Vít

Uhlířová Mariana

Pech Erik

Zelba Lukáš

Částek Zdeněk

Tato skupina šla směr Lesní bouda, Liščí louka, chata na Rozcestí, Výrovka, Luční bouda, Polská bouda, Sněžka a zpět do Pece přes Růžohorky. Ušli celkem 25 km a mohou být na sebe právem hrdí.

Třetí do terénu vyrazili ti nejrychlejší pod vedením sportovců Tomáše Krause a Nataši Richterové.

Gloser David

Olšák Vojtěch

 Till Václav

 Zdechovský Tobiáš

Janouch Jáchym Š.

Koblic Jan

Pražák Viktor

Vošmik Matěj

 Vestfál Jan

 Bednář Miloš

Gloser Tomáš

 Voříšková Anna

Šmajzrová Dominika

 Jarešová Vendula

Komora Matěj

Winter Ondřej

Hetfleischová Elen

Ti šli do Pece pod Sněžkou a  Obřím dolem prudce stoupali na Sněžku a zpět po trase předchozí skupiny. Ušli celkem 23 km.

Všichni si jistě odnesli spoustu zážitků.

Hlavní vedoucí a zdravotnice Svatava Ptáčková byla večer nesmírně šťastná, že se jí všichni v pořádku vrátili.

 

Svatava Ptáčková

Šachový tábor 5.den - středa 21.8.2019
23.08.2019
 1. den – středa 21. 8. 2019

  Odpolední program byl velmi bohatý. Začalo se Běhacími šachami – hra, při které spolu soutěží venku dva týmy proti sobě. Týmy od sebe stojí ve vzdálenosti 50m, přesně uprostřed jsou šachy. Hráči štafetově běhají a tahají figurkami. Vyhrává ten, co jako první sebere druhému týmu krále. Hrála se celkem dvě kola. V druhém kole hráli vítězové předchozího kola proti sobě a poražení prvního kola proti sobě. V této hře se na prvním místě umístil Bobík, za ním Pinďa, následovala Fifinka a poslední Myšpulín. Další hrou byla Blbárna. Opět štafetová běhací hra, jejíž cílem bylo doběhnout k metě, 10x se zatočit dokola a pak běžet zpět ke svému týmu. Tuto hru vyhrál opět Bobík, za ním Fifi, Pinďa a Myšpulín. Po svačině hrály děti hru Lov slogan. Každý tým obdržel tabulku, do které měl jejich zapisovatel psát písmena. Kartičky s písmeny a označením konkrétního týmu byly rozprostřeny po terénu. Hráči v terénu hledali kartičky, na kterých bylo barvou konkrétního týmu napsáno číslo udávající pozici písmene a samotné písmeno. Jakmile někdo takovou kartičku našel, musel si zapamatovat písmeno, jeho pozici a běžet za zapisovatelem. Pořadí bylo velmi těsné. Vyhrál Pinďa, za ním Bobík, Fifinka a Myšpulín. Poslední běhací hrou byla Výzva. Složitá hra, která byla založená na rychlosti a bystrosti hráčů. Jelikož byly týmy rozděleny na mladší a starší a první začínali starší, mladší dostali čtyřlístkovskou křížovku, osmisměrku, kvíz dopravních značek a aby toho nebylo málo, měli za úkol do prázdných bublinek u komiksu Čtyřlístek doplnit věty tak, aby komiks dával smysl. Všechny práce byly velmi zdařilé. Po sečtení bodů ze všech soutěží je celkové pořadí následovné:

 1. místo: Bobík – 295 bodů
 2. místo: Fifinka – 240 bodů
 3. místo: Pinďa – 205 bodů
 4. místo: Myšpulín – 155 bodů

 

Svatava Ptáčková

Šachový tábor 4.den - úterý 20.8.2019
21.08.2019
 1. den - úterý 20. 8. 2019

  Odpolední program s hrami začal ve 14:30 hodin. Družstva se rozdělila na mladší a starší. Mladší se přesunuli do chaty, kde se konala soutěž zvaná Židle. Židlí bylo vždy o jednu méně než hráčů. Hrála hudba a hráči chodili okolo židlí. Když se hudba zničehonic vypnula, úkolem každého bylo sednout si na nějakou židli. Kdo nestihl židli obsadit, vypadl. Ten kdo zůstal poslední, vyhrál pro svůj tým 10 bodů. V této hře drtivě vítězil tým Bobíka. Následovali Myšpulín, Pinďa a nakonec Fifinka. Paralelně venku se hrála hra s názvem Běhací člověče nezlob se. Vedoucí vytvořili z provázků na zemi středně velké kolo. Každý tým měl velkou molitanovou kostku. Tolik, kolik padlo na kostce, musel hráč běhat koleček, aby se mohl schovat do domečku. Hráči se mohli i vyhazovat tím, že se někoho dotkli. U této hry byli nejprve starší, poté se prohodili s mladšími.

Body obou částí týmů se na konci her sečetly.

Po svačině za námi přijel pan europoslanec Tomáš Zdechovský, který našemu táboru věnoval táborová trika. Jeho přednáška byla velmi zajímavá.

Večer pršelo, a tak jsme měli turnaj v holanďanech. Byl dobrovolný.

Výsledky zde:

http://chess-results.com/tnr464655.aspx?lan=5&art=9&fed=CZE&snr=19

 

Svatava Ptáčková