Archiv zpráv
Mistrovství Čech mládeže - Kořenov 26.10. - 2.11.2019
31.10.2019

Mistrovství Čech mládeže v Kořenově, 26.10. – 2.11.2019

Učastní se: 

 • Kategorie HD 16: Tobiáš Zdechovský, Jan Vestfál, Anna Voříšková
 • Kategorie HD 14: Jan Dedek, Miloš Bednář
 • Kategorie HD 12: Ondřej Svoboda

http://chess-results.com/tnr481231.aspx?lan=5&art=0&turdet=YES

Přijeli jsme (Honza Vestfál, Tobi Zdechovský, Anička Voříšková, Honza Dedek, Ondra Svoboda, Miloš Bednář a náš doprovod Svatava Ptáčková, Kateřina Lazáková) v sobotu v poledne, načež jsme se šli naobědvat do jídelny, která je kousek od hrací místnosti. Chvíli po obědě ve 14:00 nám začínalo kolo, které co se týče hry nedopadlo příliš úspěšně. Výsledky se naštěstí od naší hry příjemně lišily. Vedlo se H. Vestfálovi, M. Bednářovi, kteří udělali bod a T. Zdechovskému, kterému se povedla remíza. Bezprostředně po zápase jsme se jeli ubytovat na chatu Jasan, která má vše co šachista potřebuje. Wifinu ????. V neděli jeli někteří z nás na nákup, jelikož bylo potřeba mít něco na pondělí, protože v pondělí je státní svátek a většina obchodů má zavřeno. Ti, kteří nejeli, měli jídlo ještě z domova. Po nákupu jsme jeli hned na další kolo, které začínalo jako v sobotu ve 14:00. Tento den skončil pro většinu z nás úspěšně. Jediný kdo z nás musel položit krále, byl Honza Vestfál. Miloš Bednář remizoval a ostatní úspěšně udolali své soupeře. V pondělí se začínalo hrát již v 9:00, ale naštěstí pro nás byl posun času, takže jsme se prospali o hodinu víc ????. V tomto kole se vedlo Honzovi Vestfálovi a Milošovi Bednářovi, kteří vyhráli, méně Zdechovskému a Voříškové, kteří remizovali a nejhůře Dedkovi a Svobodovi. Po partii jsme šli jako každý den na analýzu a pak se naobědvat.

( očima Tobiáše Zdechovského )

 V úterý 29.10. se nejvíce dařilo Honzovi Dedkovi ( 1 b).Honza Vestfál remizoval se silným soupeřem Pepou Cibulkou.Dále remizovali Anička Voříšková a  Ondřej Svoboda.

Poprvé prohráli Tobiáš Zdechovský a Miloš Bednář.

Ve středu 30.10. - náročný to den, neboť se hrají dvě kola.

První kolo je od 9:00 hodin. Rychle vyhrává Jan Dedek, Ondra a Miloš prohrávají. Honza Vestfál hraje s Karlem Brožkou velmi dobře, ale nakonec prohrává. Nejdéle za šachovnicí bojuje Anička a Tobiáš. Oba vyhrávají. Super výkony!!

Dáváme si oběd a jedeme na chatu odpočinout si před druhým kolem.

Druhé kolo začíná v 16:00 hodin.

Velmi rychle vyhrává Tobiáš. Soupeř udělal chybu a on toho správně využívá.

Bohužel Honza Dedek prohrává s Ondou Winterem.

Ostatní bojují další dvě hodiny. Vyhrává Honza Vestfál, Ondra Svoboda, ale bohužel Miloš Bednář prohrává. Poslední dohrává Anička, která remizuje.

Po 6 kolech bodový zisk vypadá takto:

Jan Vestfál ( 3,5 bodů ), Tobiáš Zdechovský ( 4 body), Anička Voříšková ( 3,5 bodů), Miloš Bednář ( 2,5 bodů ), Jan Dedek ( 3 body ), Ondra Svoboda  ( 2, 5 bodů )

MČR v rapid šachu 7.9. - 8.9.2019
08.09.2019

MČR v rapid šachu ve dnech 7.9. až 8.9.2019 - 2. místo Aničky Voříškové

V Třešti u Jihlavy se během víkendu odehrálo Mistrovství ČR v rapid šachu.

Naši výpravu tvořili: Jan Vestfál (H14), Anna Voříšková (D14), Matěj Komora (H12), Michal Špriňar (H12), Miloš Bednář (open), Ondřej Svoboda (open), Zdeněk Voříšek ( open)

Nejlépe se turnaj vydařil Aničce Voříškové v kategorii dívek do 14 let. Skončila na výborném 2. místě s 6 a půl body. Gratulujeme!!!

Jan Vestfál 4,5 bodů - 16. místo

Matěj Komora - 4 body - 29. místo

Michal Špriňar - 2 body - 40. místo

Bednář Miloš - 5 bodů - 20. místo

Zdeněk Voříšek - 5 bodů - 22. místo

Ondřej Svoboda - 4 body - 34. místo

Výsledky zde: http://chess-results.com/tnr468616.aspx?lan=5&art=0&fed=CZE

 

Zpráva hlavní vedoucí šachového tábora 2019
01.09.2019

ZPRÁVA HLAVNÍ VEDOUCÍ ŠACHOVÉHO TÁBORA 2019

 

Šachový tábor 2019 hodnotím jako úspěšný.

I přes komplikace, které vznikly kvůli změně chaty, kdy jsme byli nuceni využít pohostinnosti provozovatelů o něco menší nedaleké Boudy Racek, se nám podařilo dětem vytvořit bezvadné prostředí k výukovým lekcím i sportovnímu vyžití. Samotné okolí chaty v nadmořské výšce okolo 1 040 m n. m. s každodenním výhledem na Sněžku vytvářelo kouzelnou atmosféru.

 

Zpočátku nám příliš počasí nepřálo, neboť bylo chladno a často pršelo. V důsledku deštivého počasí bylo proto možné hned na začátku tábora odehrát všechny turnaje, a když konečně sluníčko vysvitlo, mohli jsme většinu času pobývat venku. Jako téma celotáborové hry jsme zvolili český komiksový příběh s názvem Čtyřlístek. Čtyři sportovní družstva nesla názvy hlavních postaviček. Každé družstvo mělo svého patrona, vlajku a pokřik.

 

Zvládli jsme i celodenní výlet, kdy převážná část dětí vystoupala na naši nejvyšší horu Sněžku. Ti nejmenší se vydali na Portášky, kde si pohráli na Herní krajině.

 

Na táboře nás navštívil europoslanec pan Tomáš Zdechovský, který pro účastníky tábora věnoval upomínková trika. Zároveň uskutečnil přednášku o Evropské unii, která děti velmi zaujala.

 

Domnívám se, že všichni účastníci byli s průběhem tábora spokojeni a každý si odvezl domů spoustu nových šachových vědomostí a sportovních zážitků. Šachový materiál a sportovní výbavu pro tábor zapůjčil šachový klub ŠŠPM Lipky Hradec Králové. Další pozitivní informací je skutečnost, že jsem jako táborová zdravotnice téměř nemusela zasahovat a že během tábora nedošlo k žádnému zranění či úrazu.

 

Tímto bych chtěla poděkovat všem trenérům a vedoucím za výborně odvedenou práci a dětem za jejich ukázněné chování.

 

Byl to můj v pořadí již desátý šachový tábor, který jsem organizovala pro malé i větší šachisty převážně z KHŠS. I přestože mě tato práce vždy nesmírně bavila a naplňovala, rozhodla jsem se již další šachový tábor neorganizovat. Je načase přenechat šanci mladším kolegům, kteří mají dostatek síly a energie.

 

Ještě jednou děkuji všem za dlouhodobou spolupráci a podporu.

 

Mgr. Svatava Ptáčková, v HK 1. 9. 2019

 

Šachový tábor - 8. den 24. 8. 2019
25.08.2019
 1. den – sobota 24. 8. 2019

 Nastal poslední den soutěží, kdy se ještě může nějak změnit pořadí. Pro tento den jsme vybrali hru Šipkovanou. Děti jsme rozdělily v týmech do dvojic, tak aby byl vždy starší s mladším. Každá dvojice dostala záznamový papír, do kterého měla zapisovat odpovědi na otázky. Děti běžely okruh po vyznačených fáborkách a hledaly dopis, ve kterém byly otázky zaměřené na Čtyřlístek. Vybíhaly vždy v pětiminutových intervalech. Důležitý byl celkový čas, který zaběhly, ale i správnost odpovědí. Tato soutěž už výsledným pořadím nezamíchala.

Konečné  pořadí:

 1. Bobík: 340 bodů
 2. Fifinka: 265 bodů
 3. Pinďa: 250 bodů
 4. Myšpulín: 190 bodů

Po večeři jsme ukončili šachový tábor zhodnocením šachové práce ve skupinách, vyhlášením sportovních výsledků a také jsme vyhodnotili nejlepší pokoje co se týká bodů za úklid. Všichni účastníci dostali na památku táborovou medaili. Vítězové sportovních soutěží Bobíci obdrželi speciální diplom s podpisy vedoucích.

Děti měly volný program. Nastal poslední večer, který je vždy pro všechny s delší večerkou.

 

9.den – neděle 25. 8. 2019

Po snídani následoval odjezd do svých domovů.

 

Svatava Ptáčková

7. den - pátek 23. 8. 2019
24.08.2019
 1. den – pátek 23.8.2019

  Celé odpoledne bylo krásné počasí a tak byl konečně čas zrealizovat hru jménem Čtyři disciplíny. Jak už název napovídá, skládala se ze čtyř částí – atletika, fotbal, šerm poslepu pěnovými tyčemi a přetahování lana. Týmy byly rozděleny na mladší a starší a postupně se vystřídaly na všech stanovištích a aby to bylo stoprocentně spravedlivé, všichni hráli se všemi. I když byl tentokrát program trochu náročnější, všichni ho zdárně zvládli. Z nejmladších byli nejúspěšnější Bobíci, za nimi Pinďové, Myšpulíni a nakonec Fifinky. Z nejstarších se na 1. místě umístili Myšpulíni, poté Pinďové, Fifinky a Bobíci.

Aktuální pořadí:

 1. Bobík: 320 bodů
 2. Fifinka: 255 bodů
 3. Pinďa: 235 bodů
 4. Myšpulín: 185 bodů

Svatava Ptáčková