Archiv zpráv
5. den - středa 23.8.2017
23.08.2017

Dnes jsme měli zkrácený polední klid, jelikož za námi přijela z Hradce Králové lektorka angličtiny, aby měla dva 2-hodinové bloky angličtiny, nejdříve s týmem Mečoptáků (modří) a Ohnivým sudem (zelení). Dívaly se společně na video o Londýně, řešily křížovky a procvičovaly konverzaci v anglickém jazyce.
Křížem proti tomu probíhala soutěž dvojic ve složení staršího a mladšího člena jednoho týmu zaměřená na orientaci v terénu, rychlost a znalosti. Celé týmy si tak ve dvojicích prošly okolí chaty a po zodpovězení několika otázek v terénu se zdárně vrátily zpět na chatu.

 

Pozn.: práce v šachových skupinách je hodně, proto o tom budeme informovat více rozsáhle ke konci tábora.

4. den - úterý 22.8.2017
22.08.2017

Dnešní odpolední program byl rozdělen do 4 40-minutových bloků, kde se děti postupně vystřídaly na 4 stanovištích. První stanoviště pod vedením Svatavy Ptáčkové bylo zaměřené na tvoření keramických výrobků. Spojené druhé a třetí stanoviště bylo pod velením Nataši Richterové a Tomáše Krause. Děti si na něm vyzkoušeli dešifrování zakódované zprávy, boj s pěnovými "meči" a zkusili si také přiřadit velmistry k různým státům. Čtvrté stanoviště vedli Tomáš Ptáček a Vadim Kablukov. Prvních 20 minut na něm si mohly děti zkoušet, kdo přetáhne koho lanem a v další části si skládaly vlaštovky.

Večerní program byl rozdělen na 2 skupiny, kde první (asi 23 dětí) hrála simultánku s Lubošem Roškem a druhá skupina si vyzkoušela ohnivé experimenty s Vadimem Kablukovem.
Nejlepším hráčem v simultánce se stal Miloš Bednář, který s Lubošem Roškem uhrál velmi solidní remízu. Také byli oceněni Matěj Komora, Jan Vestfál, Anna Voříšková, Matěj Levitner, Šárka Marxová a Jan Horák za velmi pěkně sehranou partii.

3. den - pondělí 21.8.2017
21.08.2017

Po klasickém dopoledni plném nových šachových vědomostí se děti vydaly ven za dnešními odpoledními aktivitami. Rozdělily se na starší a mladší, a zatím co mladší vyrazili pod vedením Svatavy Ptáčkové do lesa stavět hrady z přírodnin, starší zůstali kolem chaty a spojili se do dvou větších týmů, aby se utkali o to, kdo ukořistí vlajky soupeře. Příbližně v polovině odpoledního programu se skupina mladších vrátila z lesa a pustili se (taktéž ve spojených dvoutýmech) do zjednodušeného boje o vlajku. Starší zatím zkoušeli svou koordinaci v chození po čáře poslepu.

Po klasických večerních bojích a vydatné večeři následoval večerní program, tentokrát zaměřený na hraní Holanďanů a pro ty nejmenší hraní společenských her. Celkově se v turnaji utkalo 18 dvojic.

Poř. St.č. Jméno Body BH.
1 8 Janouch Jáchym, Špriňar Michal 8 44
2 7 Horák Jan, Gloser Tomáš 7 45
3 11 Ptáček Tomáš, Pichová Lucie 7 45
4 4 Fojt Petr, Pech Oliver 7 40
5 14 Rybáček Lukáš, Levitner Matěj 6 52
6 12 Richterová Nataša, Voříšková Anna 6 51
7 9 Kraus Tomáš, Marxová Šárka 6 44
8 18 Šolc Filip, Komora Matěj 6 39
9 15 Vestfál Jan, Dedek Jan 5 43
10 16 Vlčková Kateřina, Příhodová Petra 5 34
11 10 Pražák Viktor, Koblic Jan 4 42
12 1 Bednář Miloš, Svoboda Ondřej 4 41
13 17 Černý David, Kačírek Jindřich 4 39
14 5 Gloser David, Lesák David 4 37
15 2 Blažek Michal (HK), Voříšek Jan 4 28
16 13 Roško Luboš, Pech Erik 3 40
17 3 Bílek Jaroslav, Dostálek Patrik 3 29
18 6 Hilscher Martin, Petržela Lukáš 1 32
2. den - neděle 20.8.2017
20.08.2017

Neděle začala šachovým tréninkem v přiřazených skupinách, který zabral celé dopoledne. První odpolední aktivitou bylo vymýšlení vlajek, erbů a názvu oddílu za podpory oddílového vedoucího. Ve finále nám vznikly následující oddíly:

Vedoucí

Barva

Nový název

Tomáš Ptáček Modrá Řád Mečoptáků
Tomáš Kraus Zelená Řád Ohnivého sudu
Nataša Richterová Fialová Řád Černých vlků
Kateřina Vlčková Oranžová Řád Excalibur

To všechno zabralo o něco více, než hodinu a výsledkem byla poměrně povedená díla. Vlajky si děti vzaly hned do další soutěže, kterou bylo „Rytíři nezlob se“, tj. zvětšená lidská verze klasického člověče nezlob se. Hra šla poměrně rychle, a tak jsme mohli odpolední program zakončit „večerním soubojem“, kdy dva oddíly vyzvaly každý jeden zbývající oddíl k boji v nabídnuté disciplíně.

Večerní program byl poněkud volnější, s nabízenými aktivitami jako sport venku nebo šachová přednáška FM Luboše Roška, které se zúčastnilo 23 dětí

1. den - sobota 19.8.2017
19.08.2017

V sobotu jsme zahájili šachový tábor již tradičně rozřazovacím turnajem v tempu 2x10 minut na 6 kol se systémem pomocného hodnocení stř. Buchholz, Buchholz a Sonneborn-Berger. Vítězem turnaje se stal David Černý s plným počtem bodů, následovaný Filipem Šolcem a Janem Horákem s 5,5 a 5 body. Nejlepší dívkou se stala Anna Voříšková. Z nejmladších účastníků se velmi dobře umístil Matěj Levitner. Turnaje se zúčastnilo celkem 46 dětí, jelikož 3 děti přijedou v neděli. Turnaj nám pomohl po konzultaci s trenéry uskutečnit rozřazení dětí do šachových skupin.

 

Poř. St.č. Jméno Klub Body BH.
1 2 Černý David TJ Hronov 6 17
2 1 Šolc Filip TJ Slavia Hradec Králové 15
3 5 Horák Jan TJ Štefanydes Polička 5 16½
4 4 Fojt Petr ŠK AD Jičín 17
5 7 Janouch Jáchym Štěpán ŠK AD Jičín 14
6 18 Dedek Jan ŠŠPM Lipky HK 14
7 6 Blažek Michal (HK) ŠŠPM Lipky HK 4 16
8 11 Kačírek Pavel Region Panda, z.s. 4 14½
9 10 Levitner Matěj ŠK ORTEX Hradec Králové, z.s. 4 14
10 3 Gloser David ŠK Lípa, z.s. 4 14
11 14 Bednář Miloš ŠŠPM Lipky HK 4 14
12 9 Vestfál Jan ŠK ORTEX Hradec Králové, z.s. 4 13½
13 13 Rybáček Lukáš TJ Jiskra Hořice v Podkrkonoší 4 13
14 16 Voříšková Anna ŠK ORTEX Hradec Králové, z.s. 4 13
15 32 Kačírek Jindřich Region Panda, z.s. 13½
16 15 Gloser Tomáš ŠK Lípa, z.s. 12½
17 8 Pražák Viktor ŠK Lípa, z.s. 3 14½
18 17 Marxová Šárka TJ Jiskra Jaroměř 3 13
19 29 Horný Tomáš TJ Lokomotiva Trutnov 3 12½
20 25 Hetfleischová Elen Region Panda, z.s. 3 12
21 22 Vajsar Martin TJ Hronov 3 12
22 24 Petržela Lukáš Sokol Hradec Králové 3 12
23 30 Bílek Jaroslav Region Panda, z.s. 3 12
24 28 Archlebová Stela TJ Hronov 3 11½
25 42 Petrželová Adéla Sokol Hradec Králové 3 11
26 23 Špriňar Michal ŠŠPM Lipky HK 3 11
27 20 Svoboda Ondřej ŠŠPM Lipky HK 3 11
28 21 Koblic Jan Region Panda, z.s. 3 10
29 19 Dostálek Patrik Region Panda, z.s. 3 10
30 12 Till Václav Region Panda, z.s. 3 8
31 26 Krautschneider Daniel Region Panda, z.s. 10
32 35 Hilscher Martin   2 12
33 31 Pichová Lucie TJ Hronov 2 12
34 41 Pech Oliver ŠŠPM Lipky HK 2 12
35 44 Vondruška Viktor ŠŠPM Lipky HK 2 12
36 36 Hrouda Martin TJ Spartak Vrchlabí 2 11
37 27 Lesák David TJ Jiskra Jaroměř 2 10½
38 33 Blažek Michal (ŠM) TJ Spartak Vrchlabí 2 10
39 45 Voříšek Jan ŠK ORTEX Hradec Králové, z.s. 2
40 38 Jarešová Vendula TJ Hronov 2 8
41 46 Šlapák Petr ŠŠPM Lipky HK 9
42 39 Motálek Matyáš   6
43 34 Havlík Vojtěch   1 10
44 40 Pech Erik ŠŠPM Lipky HK 1 9
45 43 Pávek Leoš   1
46 37 Hrubá Michaela   ½

Rozdělení do šachových skupin

1. skupina 2.skupina 3. skupina 4. skupina
IM Kraus Tomáš WIM Richterová Nataša KM Ptáček Tomáš KMž Vlčková Kateřina
       
Šolc Filip Bílek Jaroslav Vajsar Martin Carillo Kristian
Blažek Michal - HK Gloser Tomáš Svoboda Ondřej Voříšek Jan
Gloser David Komora Matěj Pech Oliver Pech Erik
Fojt Petr Horný Tomáš Lesák David Šlapák Petr
Janouch Jáchym Dedek Jan Hilscher Martin Havlík Vojtěch
Horák Jan Voříšková Anna Pichová Lucie Jarešová Vendula
Černý David Marxová Šárka Příhodová Petra Petrželová Adéla
Vestfál Jan Petržela Lukáš Kačírek Jindřich Hrubá Michaela
Pražák Viktor Till Václav Hetfleischová Elen Pávek Leoš
Rybáček Lukáš Špriňar Michal Daniel Krautschneider Motálek Matyáš
Kačírek Pavel Koblic Jan Blažek Michal - ŠM Archlebová Stela
Bednář Miloš Levitner Matěj Hrouda Martin Vondruška Viktor
    Dostálek Patrik  

Tréninkovým skupinám je nápomocný také FM Luboš Roško. O odpolední program se stará Vadim Kablukov.

Po večeři došlo na úvodní film zaměřený na tématiku letošní celotáborové hry, tj. Rytíři krále Artuše a uvedení do celotáborové hry.

Už za tmy byly děti slavnostně přiřazeny do sportovních skupin ke svým oddílovým vedoucím.

1. skupina - modří 2. skupina - zelení 3. skupina - fialoví 4. skupina - oranžoví
       
Ptáček Tomáš Kraus Tomáš Richterová Nataša Vlčková Kateřina
       
Šolc Filip Černý David Horák Jan Blažek Michal - HK
Gloser David Fojt Petr Rybáček Lukáš Till Václav
Janouch Jáchym Koblic Jan Kačírek Pavel Pražák Viktor
Vajsar Martin Vestfál Jan Blažek Michal - ŠM Hrouda Martin
Pichová Lucie Petržela Lukáš Hilscher Martin Horný Tomáš
Dedek Jan Bednář Miloš Příhodová Petra Motálek Matyáš
Dostálek Patrik Voříšková Anna Bílek Jan Gloser Tomáš
Komora Matěj Pech Oliver Havlík Vojtěch Marxová Šárka
Archlebová Stela Hetfleischová Elen Špriňar Michal Kačírek Jindřich
Lesák David Levitner Matěj Jarešová Vendula Voříšek Jan
Vondruška Viktor Svoboda Ondřej Pech Erik Petrželová Adéla
Pávek Leoš Hrubá Michaela Šlapák Petr Carrillo Kristian
    Krautschneider Daniel