Archiv zpráv
4. Velká cena ZŠ J. Gočára v HK
15.01.2020
  1. Velká cena ZŠ Josefa Gočára v HK – zpráva ředitelky turnaje, výsledky a foto

V pořadí čtvrtá a zároveň poslední Velká cena KHK proběhla 11. 1. 2020  na ZŠ Josefa Gočára v HK. V pěti kategoriích startovalo rekordních 132 hráčů a hráček ze 13 oddílů z našeho i sousedního kraje.

Slavnostního zahájení turnaje se zúčastnil pan europoslanec Tomáš Zdechovský, pan ředitel školy Petr Sadílek a měla přijít i paní zastupitelka Královéhradeckého kraje a náměstkyně hejtmana Martina Berdychová. Ta však ráno svou účast z důvodu svého onemocnění zrušila.

Turnaj měl hladký průběh díky výborné organizaci a spolupráci členů oddílu ŠŠPM Lipky HK. Všichni přítomní jistě ocenili možnost zakoupit si drobné občerstvení v bufetu. Výsledky tohoto turnaje byly po každém kole pro všechny ke kontrole k dispozici na nástěnkách v prostoru školy a na webu KHŠS byl odkaz na chess-results.

V první kategorii, kde hráli ti nejstarší (2004 - 2005), hrálo 12 šachistů, z toho čtyři dívky.

První místo získal Jan Vestfál ze ŠŠPM Lipky HK, druhý byl Filip Rokoš z ŠK Lípa a třetí místo patřilo Tobiáši Zdechovskému ze ŠŠPM Lipky HK.

První mezi dívkami ale celkově druhá byla Anička Voříšková ze ŠŠPM Lipky HK, druhá dívka Tereza Radmila Šulcová z 2222 ŠK Polabin a třetí Iva Petirová z TJ Lokomotiva Trutnov.

Ve druhé kategorii (2006 -2007) startovalo 22 hráčů, z toho čtyři dívky.

Medailové pozice zcela ovládli hráči ze ŠŠPM Lipky HK v tomto pořadí: Jan Dedek, Matěj Komora, Miloš Bednář. Mezi dívkami byla nejlepší Lada Zelbová z ŠK Lípa, Šárka Marxová z TJ Jiskry Jaroměř a Michaela Šmejdová z TJ Náchod.

Třetí  kategorie ( 2008 – 2009 ) byla  obsazena 31 hráčem.

Vyhrál ji Lukáš Zelba z ŠK Lípa, druhý byl Vojtěch Vlček z TJ Náchod a třetí Michal Dušánek z Regionu Panda. Nejlepší dívkou byla celkově druhá  Stela Archlebová TJ Jiskra Jaroměř, druhá Anna Reschelová z ŠK DDM Třebechovic a třetí Kateřina Šmejdová z TJ Náchod.

Nejpočetnější byla čtvrtá kategorie ( 2010 – 2011 ). Tady o trofeje bojovalo 29 hráčů a 12 hráček.

Tuto kategorii zcela ovládli Václav Kroulík a Daniel Jan Krautschneider z Regionu Panda, třetí místo vybojoval  Roman Holubář z domácího oddílu. Nejlepší dívkou se stala Ellen Lukášková z ŠK Lípa, druhou byla Michaela Hrubá ze ŠŠPM Lipy HK a třetí Iva Archlebová z TJ Jiskra Jaroměř.

V páté kategorii (2012 a ml.) startovalo 26 hráčů, z toho 6 dívek.

Vítězkou se stala Jana Rudová  z ŠK Lípa, druhá byla Tereza Jenčková ze ŠŠPM Lipky HK a třetí nejlepší se stala Eva Halamková z TJ Jiskry Jaroměř.

Nejlepším chlapcem byl Štěpán Kroulík z Regionu Panda, druhým se stal Vítězslav Vlček TJ Náchod a ke třetímu šťastnému výherci patřil Michal Holzknecht z ŠK Lípa.

Vyhlašování výsledků se trochu protáhlo, neboť se ještě vyhlašovalo celkové pořadí jednotlivých kategorií. Na závěr turnaje se přišel podívat krajský trenér mládeže Luboš Roško v doprovodu šachového velmistra Štěpána Žilky.

Děkujeme všem za zdárný průběh turnaje.

Podrobné výsledky jsou na chess – results, stačí kliknout na okaz:

http://chess-results.com/tnr504792.aspx?lan=5&art=0

Zde odkaz na fotogalerii:

https://loremroomyy.rajce.idnes.cz/4._Velka_cena_KHK_-_11.1.2020/

 

Ředitelka turnaje Svatava Ptáčková

  1. 1. 2020

 

 

Open Hradec Králové 10. ročník, 26.10. - 2.11.2019
31.10.2019

Open Hradec Králové 2019

Ve stejných dnech jako Mistrovství Čech mládeže v Kořenově probíhá v Hradci Králové Open HK.

Z našeho klubu se ho účastní : Matěj Komora, Michal Špriňar, Petr Šlapák st., David Faltýnek

Rapid potom hráli: Luděk Špriňar, Roman Holubář

Výsledky zde:

http://chess-results.com/tnr482756.aspx?lan=5

Držíme vám palce!!!!

Hodně úspěchů za šachovnicí.

 

Svatava Ptáčková, 31.10.2019

Mistrovství Čech mládeže - Kořenov 26.10. - 2.11.2019
31.10.2019

Mistrovství Čech mládeže v Kořenově, 26.10. – 2.11.2019

Učastní se: 

  • Kategorie HD 16: Tobiáš Zdechovský, Jan Vestfál, Anna Voříšková
  • Kategorie HD 14: Jan Dedek, Miloš Bednář
  • Kategorie HD 12: Ondřej Svoboda

http://chess-results.com/tnr481231.aspx?lan=5&art=0&turdet=YES

Přijeli jsme (Honza Vestfál, Tobi Zdechovský, Anička Voříšková, Honza Dedek, Ondra Svoboda, Miloš Bednář a náš doprovod Svatava Ptáčková, Kateřina Lazáková) v sobotu v poledne, načež jsme se šli naobědvat do jídelny, která je kousek od hrací místnosti. Chvíli po obědě ve 14:00 nám začínalo kolo, které co se týče hry nedopadlo příliš úspěšně. Výsledky se naštěstí od naší hry příjemně lišily. Vedlo se H. Vestfálovi, M. Bednářovi, kteří udělali bod a T. Zdechovskému, kterému se povedla remíza. Bezprostředně po zápase jsme se jeli ubytovat na chatu Jasan, která má vše co šachista potřebuje. Wifinu ????. V neděli jeli někteří z nás na nákup, jelikož bylo potřeba mít něco na pondělí, protože v pondělí je státní svátek a většina obchodů má zavřeno. Ti, kteří nejeli, měli jídlo ještě z domova. Po nákupu jsme jeli hned na další kolo, které začínalo jako v sobotu ve 14:00. Tento den skončil pro většinu z nás úspěšně. Jediný kdo z nás musel položit krále, byl Honza Vestfál. Miloš Bednář remizoval a ostatní úspěšně udolali své soupeře. V pondělí se začínalo hrát již v 9:00, ale naštěstí pro nás byl posun času, takže jsme se prospali o hodinu víc ????. V tomto kole se vedlo Honzovi Vestfálovi a Milošovi Bednářovi, kteří vyhráli, méně Zdechovskému a Voříškové, kteří remizovali a nejhůře Dedkovi a Svobodovi. Po partii jsme šli jako každý den na analýzu a pak se naobědvat.

( očima Tobiáše Zdechovského )

 V úterý 29.10. se nejvíce dařilo Honzovi Dedkovi ( 1 b).Honza Vestfál remizoval se silným soupeřem Pepou Cibulkou.Dále remizovali Anička Voříšková a  Ondřej Svoboda.

Poprvé prohráli Tobiáš Zdechovský a Miloš Bednář.

Ve středu 30.10. - náročný to den, neboť se hrají dvě kola.

První kolo je od 9:00 hodin. Rychle vyhrává Jan Dedek, Ondra a Miloš prohrávají. Honza Vestfál hraje s Karlem Brožkou velmi dobře, ale nakonec prohrává. Nejdéle za šachovnicí bojuje Anička a Tobiáš. Oba vyhrávají. Super výkony!!

Dáváme si oběd a jedeme na chatu odpočinout si před druhým kolem.

Druhé kolo začíná v 16:00 hodin.

Velmi rychle vyhrává Tobiáš. Soupeř udělal chybu a on toho správně využívá.

Bohužel Honza Dedek prohrává s Ondou Winterem.

Ostatní bojují další dvě hodiny. Vyhrává Honza Vestfál, Ondra Svoboda, ale bohužel Miloš Bednář prohrává. Poslední dohrává Anička, která remizuje.

Po 6 kolech bodový zisk vypadá takto:

Jan Vestfál ( 3,5 bodů ), Tobiáš Zdechovský ( 4 body), Anička Voříšková ( 3,5 bodů), Miloš Bednář ( 2,5 bodů ), Jan Dedek ( 3 body ), Ondra Svoboda  ( 2, 5 bodů )

MČR v rapid šachu 7.9. - 8.9.2019
08.09.2019

MČR v rapid šachu ve dnech 7.9. až 8.9.2019 - 2. místo Aničky Voříškové

V Třešti u Jihlavy se během víkendu odehrálo Mistrovství ČR v rapid šachu.

Naši výpravu tvořili: Jan Vestfál (H14), Anna Voříšková (D14), Matěj Komora (H12), Michal Špriňar (H12), Miloš Bednář (open), Ondřej Svoboda (open), Zdeněk Voříšek ( open)

Nejlépe se turnaj vydařil Aničce Voříškové v kategorii dívek do 14 let. Skončila na výborném 2. místě s 6 a půl body. Gratulujeme!!!

Jan Vestfál 4,5 bodů - 16. místo

Matěj Komora - 4 body - 29. místo

Michal Špriňar - 2 body - 40. místo

Bednář Miloš - 5 bodů - 20. místo

Zdeněk Voříšek - 5 bodů - 22. místo

Ondřej Svoboda - 4 body - 34. místo

Výsledky zde: http://chess-results.com/tnr468616.aspx?lan=5&art=0&fed=CZE

 

Zpráva hlavní vedoucí šachového tábora 2019
01.09.2019

ZPRÁVA HLAVNÍ VEDOUCÍ ŠACHOVÉHO TÁBORA 2019

 

Šachový tábor 2019 hodnotím jako úspěšný.

I přes komplikace, které vznikly kvůli změně chaty, kdy jsme byli nuceni využít pohostinnosti provozovatelů o něco menší nedaleké Boudy Racek, se nám podařilo dětem vytvořit bezvadné prostředí k výukovým lekcím i sportovnímu vyžití. Samotné okolí chaty v nadmořské výšce okolo 1 040 m n. m. s každodenním výhledem na Sněžku vytvářelo kouzelnou atmosféru.

 

Zpočátku nám příliš počasí nepřálo, neboť bylo chladno a často pršelo. V důsledku deštivého počasí bylo proto možné hned na začátku tábora odehrát všechny turnaje, a když konečně sluníčko vysvitlo, mohli jsme většinu času pobývat venku. Jako téma celotáborové hry jsme zvolili český komiksový příběh s názvem Čtyřlístek. Čtyři sportovní družstva nesla názvy hlavních postaviček. Každé družstvo mělo svého patrona, vlajku a pokřik.

 

Zvládli jsme i celodenní výlet, kdy převážná část dětí vystoupala na naši nejvyšší horu Sněžku. Ti nejmenší se vydali na Portášky, kde si pohráli na Herní krajině.

 

Na táboře nás navštívil europoslanec pan Tomáš Zdechovský, který pro účastníky tábora věnoval upomínková trika. Zároveň uskutečnil přednášku o Evropské unii, která děti velmi zaujala.

 

Domnívám se, že všichni účastníci byli s průběhem tábora spokojeni a každý si odvezl domů spoustu nových šachových vědomostí a sportovních zážitků. Šachový materiál a sportovní výbavu pro tábor zapůjčil šachový klub ŠŠPM Lipky Hradec Králové. Další pozitivní informací je skutečnost, že jsem jako táborová zdravotnice téměř nemusela zasahovat a že během tábora nedošlo k žádnému zranění či úrazu.

 

Tímto bych chtěla poděkovat všem trenérům a vedoucím za výborně odvedenou práci a dětem za jejich ukázněné chování.

 

Byl to můj v pořadí již desátý šachový tábor, který jsem organizovala pro malé i větší šachisty převážně z KHŠS. I přestože mě tato práce vždy nesmírně bavila a naplňovala, rozhodla jsem se již další šachový tábor neorganizovat. Je načase přenechat šanci mladším kolegům, kteří mají dostatek síly a energie.

 

Ještě jednou děkuji všem za dlouhodobou spolupráci a podporu.

 

Mgr. Svatava Ptáčková, v HK 1. 9. 2019