Archiv zpráv
4. Velká cena KHK se hrála v Hostinném
25.02.2018

Celkem 9 našich dětí se vypravilo v sobotu 24.2. na další Velkou cenu Královéhradeckého kraje, tentokrát do Hostinného. Z 5 kategorií jsme obsadili čtyři a většina hráčů posbírala cenné kovy, ostatní si pěkně zahráli.

Podrobná zpráva z turnaje vč. fotogalerie je na odkazu zde

Našim medailistům gratulujeme!!!

V prostřední kategorii 2006 a ml. to byli v chlapcích všichni tři naši v pořadí 1. M. Bednář, 2. M. Špriňar a 3. M Komora.

V kat. 2008 a ml. byli v chlapcích 2. O. Svoboda a 3. V. Vondruška.

Zajímavostí je, že obě tyto kategorie celkově vyhráli dívky.

V nejmladší kat. 2010 a ml. vybojovala mezi pěti děvčaty 3. místo a bronzovou medaili L. Fibigerová

Dále se z klubu zúčastnili a body do celkového seriálu 5 VC sbírali V. Ulrich, F. Jenček a P. Šlapák.

Děkujeme hráčům za reprezentaci klubu a rodičům za spolupráci při zajištění účasti dětí i ve vzdálenější destinaci turnaje.

Šachový tábor 2018
17.01.2018

Letos bude klub ŠŠPM Lipky HK opět pořádat letní šachový tábor v Krkonoších, tentokrát pod vlajkou KHŠS, v termínu od 18. do 26.8.2018. Propozice tábora najdete zde.

Aktuální informace o počtu přihlášených jsou umístěny na webu KHŠS zde

Druhá část Mistrovství Čech v Harrachově
20.11.2017

Od 15. do 19. listopadu se v Harrachově hrálo Mistrovství Čech mladších kategorií, tj. H8-10. Naše zastoupení bylo dvoučlenné - v desítkách nastoupili mezi 64 borci Ondra Svoboda a Viki Vondruška. Hráči hráli tempem stejným, jako jejich starší kolegové pár týdnů před tím, tedy 90 minut + 30 sekund/tah. Rozdíl byl v tom, že se hrála čtyři dvoukola.

Děkujeme za finanční podporu účasti našich hráčů královéhradeckému kraji.

Ondra i Viki jako mladší ročník byli nasazeni v druhé polovině startovního pole. Zkušenější Ondra ziskem 50% bodů z 9 kol vyšplhal ve výsledkové listině na 30. příčku s výkonem +114 oproti nasazení na 46. startovní pozici (3. z hráčů KHK, kterých se zúčastnilo 8), Viktor ziskem 2,5 bodů obsadil 59. pořadí.

Výsledková listina: zde

Mistrovství Čech HD 12-16 v Harrachově
29.10.2017

Mistrovství Čech HD 12-16 v klasickém šachu se odehrálo 21.-28.10.2017 v Harrachově ve zdejším největším Hotelu FIT FUN, zároveň se bojujovalo i v tradičních FIDE a Národní openu. Do kategorie H12 si vybojovali postup z KP jeho vítěz Matěj Komora a dále Miloš Bednář a Honza Dedek. Michal Špriňar a Ondra Svoboda zase hráli Národní Open. Za finanční podporu účasti děkujeme Královéhradeckému kraji.

Naše chlapce vedly paní Táňa Svobodová jako vedoucí výpravy a paní Komorová (babička) a paní Bednářová.  Ubytování bylo vyhovující a jídlo na rozdíl od loňského roku také. Šachový program byl zpestřený vycházkami do okolí (Mumlavské vodopády) a výpravami do města, kde se kluci podívali na skokanské můstky a posilnili palačinkami. Počasí celkem přálo, takže po šachových bitvách bylo na čerstvém vzduchu fajn, stejně jako relax v bazénu.
Kromě partií, jejich analýz s šachovými mistry a velmi důsledné každodenní přípravě na další kolo, což byla pro naše hráče nezbytná novinka, a za což trenérům děkujeme, výprava absolvovala i šachové přednášky. Ve čtvrtek po partiích si většina našich hráčů zahrála pěknou simultánku s šachovými mistry.

Celkově byla šachově zřejmá velká vyrovnanost našich borců. A jako to tedy vše dopadlo?
H12, účast 78 hráčů, Ø ELO turnaje 1313:
- 12 míst nad svým nasazením skončil s turnajovým výkonem 1330 na celkovém 30. místě (3. z KHŠS) Komora Matěj LOK 1280 s 5 body. Pěkný výkon! A to v prvním kole hrál s naprosto suverénním vítězem turnaje Brožkou, který 7x za sebou vyhrál a dvěma remízami nakonec jistil 1. místo.
- dokonce 23 míst nad svým nasazením s výkonem 1255 obsadil 45. příčku Dedek Jan LOK 1106 s 4,5 body. Klubové překvapení turnaje, jen tak dál!
- špatný konec soutěže se třemi prohrami díky uspěchaným partiím naopak odsunul až na 62. pozici Bednáře Miloše LOK 1333 s 3,5 body. S tím ani výkonem 1232 jistě není sám spokojený. Škoda, přitom 2/3 soutěže byly od Miloše velmi slibné. Tak příště!
Národní open, účast 92 hráčů, Ø ELO turnaje 1343:
- 18 míst nad svým nasazením s výkonem 1323 se prezentoval na 47. stupínku Špriňar Michal LOK 1187 se 4,5 body. Pěkný výkon! O start v mistrovské H12 jej zřejmě připravila pouze neúčast na postupovém KP.
- i benjamínek výpravy polepšil výrazně své umístění oproti nasazení, konkrétně o 23 míst, a tak 61. příčku obsadil výkonem 1271 Svoboda Ondřej LOK 1077 se 4 body. Výrazné zlepšení oproti loňsku a výborná příprava na listopadové MČ H10.
Resumé:
Klubovou účast na Mistrovství Čech lze považovat za velmi úspěšnou  A to jak z hlediska výsledků a zlepšení jednotlivých hráčů, jejich přístupu k přípravě i disciplíně, tak celkové bilance výpravy 21,5/44 možných (jedna vzájemná partie), tj. půl bodu od 50%. To vyniká zejména v souvislosti s nasazením našich v druhé půlce startovních listin, s jednou výjimkou.
Poděkovat se patří za jistě nelehký harrachovský týden hráčům, doprovázejícím dámám, řidičům p. Šulcovi, Špriňarovi a Dedkovi a v neposlední řadě trenérům za přípravu!

Celkové výsledky zde

MČR družstev starších žáků - Chrudim
04.06.2017

55. Šachové Zaječice 3. - 4. 6. 2017 v Chrudimi

Hlavním turnajem tradičně Mistrovství ČR družstev starších žáků v rapid šachu, dále hrán Turnaj dvojic nejmladšího žactva a Turnaj v rapidu jednotlivců.

Účast naší výpravyfinančně podpořil Královéhradecký kraj, děkujeme.

Celkem 63 týmů čítajících bezmála čtyři stovky mladých šachistů bojovalo o titul mistra ČR. Náš klub hrál v soutěži družstev podruhé ve složení Rybáček-host, Ulrich, Komora, Bednář, Špriňar, Dedek, Příhodová. Letos jsme již se zkušenějším družstvem odehráli velmi pěkný turnaj a obsadili jako 49. nasazení celkově 45. místo s bilancí 3 výhry, 2 remízy, 4 prohry. Kompletní výsledky zde

Ve dvojicích nastoupili Svoboda-Vondruška a jako 18. nasazení obsadili 34. pozici, tady to chtělo nějaký bodík přidat... Výsledky zde